PC overclocking!

Slm,

Arkadaslar ben bir sorum var belki siz anlarsiniz.
Ben benim CPU mi overclock yapmak istedim oldu mu bilmiyom.
Bi bunu gosteriyor (3772.6 MHZ)
http://img59.imageshack.us/img59/1599/naamloosvi.png

Bide bunu gosteriyor (1741.3 MHZ)
http://img510.imageshack.us/img510/1305/naamloos1m.png

WHO CAN HELP ME IS THIS OVERCLOCKED OR NOT?

ehmmm yücelin kuzeninin PC problemi oluyor yücele sormuyo baskalarina soruyor oda ilginc :smiley: ben cakmadigim icin birsey diyemeioyrum soory

o sol tarafdaki ne ? cheat mi haha

noob ne alakasi hanni ben herkese soruyom bide o problem deyilki .
pc overclock yaptiyin pc’in daha hizlanir .

deso:
xD

ilk once bu programlari indir…

Prime95
CPU-Z
HW Monitor

Bundan sonra overclock yaptiktan sonra Prime95len STRESSTEST ac, o aradada dereceye bak… Eger bu cok ise veya bilgisayar cokerse anlaki overclock iyi olmadi.

Dereceye bakmana gerenk yok, crash yedinmi anla ki fazla ileri gittin, geri don. Prime95’i en az bir gece full calistirman lazim, ve hesap hatasi yapmamasi lazim. Lutfen bu konu ile ilgileniyorsan arastir, Google sana yardimci olur.

Ayriyetten overclock yapmanin riski de var. Eskiden cok daha fazla riski vardi, islemci (CPU) olmak uzere yakabilirdin, artik islemci kendisini koruyor bilgisayari kapatiyor fazla isindiginda, ama overclock yapmanin riskleri hala var.

Yok arastirasim yok, ben riske de girmek istemiyorum diyorsan kolayi var, bas parayi, al bi Intel Core i7-980X. 6 cekirdekli 3.33 GHz, galiba sana da yeter.

uhmm bende 1000 lira yok olsa bile alirim bi yeni pc bide saolun info ucun. bakip arastiriym

HA bide pc yi starte yaptiyim zaman orda bu yazioyr:
dual core e5300 2.60ghz
speed: 3.78GHZ

bide yucel abiyin dediyni yaptim PRIME95 actin pc kafayi yedi crash yapti xD

UPDATED
Yaptim dediklerini suan tam oluyodu birden mavi ekran geldi (NET ALS BIJ MIRAC’SE LAPTOP)
Sonra kapandi.
Prime95 actiktan sonra 2 tane kladblok geldi bureaublad’ta onlari da actim (links-boven en links 2 bestanden)
bide bir fotoraf yaptim plz crash yedikten sonra. Bu temparature ler iyimi ?? 40-50 de geziyo
http://img132.imageshack.us/img132/5669/naamloosfp.png

Demin yazdigim ilk cumle:
Dereceye bakmana gerenk yok, crash yedinmi anla ki fazla ileri gittin, geri don.

illeri git derken neylen illeri gittim?

Cok yuksek overclock yaptin, pc dayanamiyor, onu asagiya indir

yada intel core i 5 :stuck_out_tongue:

[quote=“Chone”]Dereceye bakmana gerenk yok, crash yedinmi anla ki fazla ileri gittin, geri don. Prime95’i en az bir gece full calistirman lazim, ve hesap hatasi yapmamasi lazim. Lutfen bu konu ile ilgileniyorsan arastir, Google sana yardimci olur.

Ayriyetten overclock yapmanin riski de var. Eskiden cok daha fazla riski vardi, islemci (CPU) olmak uzere yakabilirdin, artik islemci kendisini koruyor bilgisayari kapatiyor fazla isindiginda, ama overclock yapmanin riskleri hala var.

Yok arastirasim yok, ben riske de girmek istemiyorum diyorsan kolayi var, bas parayi, al bi Intel Core i7-980X. 6 cekirdekli 3.33 GHz, galiba sana da yeter.[/quote]

Ya da VIA Eden

Epia

yada celeron xD neyse ben cuzdum o isi benim pc ancak 3.50GHZ dayana biliyo ve suan 3.50GHZ THX FOR HELP

Tekrar ediyorum:

Bu testi gectin mi?

uhm yok ben BIOS tan yaptim oyle biraktim simdik pc yi actik tan sonra orda 3.50ghz yazio

Seninle yakinda tekrar bu topic’te bulusalim. Yarin oburgun crash yiyecen, blue screen gelecek, bu forumu kirletme, kendi topic’ine yaz. Demedi deme.

bulusma zamani geldimi ? :stuck_out_tongue: