Roccat Valo keyboard

[size=150]Roccat Valo Keyboard Review[/size]

http://www.middelhovengaming.nl/images/productimages/big/ROCCAT_Valo_Gaming.jpg

Yeniden Roccat reviewi yapmaya karar verdim, her denedigin aleti anlatmaya calisiyorum ve baslangicta hep Roccat kullandigim icin ordan basliyorum. Her zaman gececi calistigim icin bu kez lambali klavye istedim ve hazir farem Roccatten oldugu icin dedimki bare klavyeside o markadan olsun. Ha simdi ne yazikki gene “Hadi be genemi bozuldu” soylemem lazim. Klavyenin goruntusunu acikcasi zamanindada pek begenmediydim fakat icinde bulunan ozellikler ilgimi cektiydi. Yeniden yanlis karar verdigim sonradan belli oldu, klavyenin yeniden “design yanlislari” var idi. Klavyede processor var idi, “ghosting” olmamasi icin ozel. Simdi ben gayet hizli yazdigim icin her zaman takindilik yapip veya yanlis tuslar ortaya cikardi.

Klavyeyi ozellikleri:

• Lambali tuslar
  • 41 Macro tusu
  • 2MB hafiza
  • Macro live cekim
  • External Gaming microphone
  • Anti-Ghosting
  • Key deactivation (windows key, shift key ve sayre kapatilabiliyor)

Bu klavyeyi daha cok kullanamadimki size tam nasil birsey oldugunu anlatabilsem. Dedigim gibi design error oldugu icin kullanilmaz hale geldi klavye. Ondan yana lambalarlanda sorunlar cikti. Bazen yanmazdi ve sayre.

Sevdigim ozellikler:

• Lambalar, gece gece ne yazdigimi gorebiliyordum
  • Ekran, processor kullanisi veya TS2yi gorebiliyordum

Sevmedigim ozellikler:

• Anti-Ghosting, ne yazikki birkac tusa veya hizli yazdiginda takintilik veya yanlis harfler gosterirdi
  • Yapim kalitesi, herzamanki gibi dandik kalite kullanildi.
  • Design, bence klavye designi standart klavyedende kotu.

Kapanis

Bu klavyeyi kullanamadim ve yeniden Roccat nekadar berbat bir marka oldugunu belirtti, hayatimda her cesit klavye kullandim, 10 eurodan 200 euroya cikanlari kullandim ve su ana kadar bu kadar berbat bir klavye gormedim. 100 euroya yeniden hic degmeyen bir klavye bu ve ondan dolayi hic tavsiye etmem.

Saygiyla,

Biggy

deseni en gusterisi guzel guruliyor.

Fiati da yanina yazsan iyi olur.